Our beer

  • Kozel Cerny

    Ciemne piwo warzone na bazie starannie dobranej mieszanki czarnych słodów.

    Zawiera 3,8% alkoholu

  • Kozel Ležák

    Pale o pełniejszym smaku trzech typów słodów z dodatkową nutą delikatnej, chmielowej goryczki.

    Zawiera 4,6% alkoholu 

Brand History

Historia
Velkopopovickiego Kozla
Wiele piwa uwarzono od czasu pierwszej warki. Sprawdź, co pamięta Kozel!
2015
Największy piwny toast

W czasie tradycyjnego Dnia Kozla ustanowiliśmy nowy rekord w liczbie osób wznoszących toast przy jednym stole. Nad świętującymi spotkanie w najbliższym gronie przyjaciół czuwała ogromna drewniana figura kozła, który jest symbolem naszego browaru.

2014
140 rocznica Kozla

Pragnęliśmy świętować naszą 140 rocznicę wraz miłośnikami piwa Kozel. Poprosiliśmy ich o przysłanie Kozlowi osobistych listów, które zostały zgromadzone w specjalnej pamiątkowej skrzyni. Stworzyliśmy także specjalną kolekcję etykiet retro, dla upamiętnienia dawnych czasów.

2009
Rogaty kufel Kozla

Czeski artysta Jan Čapek zaprojektował nowy kufel ze specjalnym uchwytem. Każdy prawdziwy miłośnik piwa Kozel z łatwością rozpozna co było inspiracją dla jego kształtu. Czy zgadniesz, kto był jego modelem?

2007
Pierwsza Kozlovna

Otworzyliśmy pierwszy, oryginalny Kozel Pub. Piwiarnię ze świetną atmosferą i tradycyjnymi dekoracjami, przypominającymi o historii browaru. To miejsce, gdzie świeże piwo z tanka i legendarna czeska kuchnia smakują najlepiej!

1993
Dzień Kozla

Bez względu na wszystko, od 1993 roku wszystkie drogi prowadzą do Velkich Popovic. Właśnie wtedy po raz pierwszy miłośnicy piwa Kozel spotkali się na terenie browaru by razem świętować. Mówi się, że każdy fan Kozla powinien wziąć udział w tym wydarzeniu przynajmniej raz w życiu. 

1965
Pierwsze tank bary

Gdy Kozel stał się jeszcze popularniejszy wśród piwoszy, browar wprowadził świetny typ piwiarni – tank bar. Piwo przywożono do barów w wielkich tankach, zatem każdy mógł skosztować świeżo warzonego piwa nawet, jeśli jego pub znajdował się daleko od Velkich Popovic.

1938
Browar zdobywa maskotkę

Aby uczcić markę, właściciele browaru sprowadzili kozła i zbudowali mu nowy domek na dziedzińcu browaru. Kozioł dostał imię Olda, które dziedziczą również jego brodaci następcy. Jednemu z nich do dzisiaj możesz uścisnąć kopyto w naszym browarze.

1922
Pierwsze etykiety Kozla

Rejestracja własnej nazwy i marki zajęła browarowi 50 lat. Butelki z piwem wreszcie zostały oznaczone pierwszymi etykietami z tradycyjnym emblematem z kozłem. Nigdy więcej pomyłek w sklepie!

1874
Po raz pierwszy uwarzono piwo Kozel

W grudniu 1874 wioska Velké Popovice otrzymała najlepszy prezent świąteczny. Została uwarzona pierwsza warka piwa Kozel! Jego delikatny i łagodny smak wprawił w zdumienie wielu piwoszy. Najbardziej jednak zaskoczył francuskiego malarza, który przebywał wtedy w wiosce. Gościnność mieszkańców i wyśmienite piwo ujęły go tak bardzo, że postanowił przekazać Popovicom prezent – obraz kozła, który stał się symbolem browaru.

1870
Założenie browaru Velké Popovice

Piwo warzono w Velkich Popovicach od XIV wieku. Jednak dopiero w XIX wieku baron František Ringhoffer postanowił przywrócić należną im sławę . Odnowił stare zabudowania i rozbudował brował. Zostawił niezapomnianą spuściznę, która łączy wioskę Velké Popovice z uczciwym warzeniem piwa aż po dzień dzisiejszy.